#dzieciakinaplusie

Razem możemy więcej!
pomagaj mądrze

O projekcie

#dzieciakinaplusie

Umożliwiamy dzieciom przebywających w domach opiekuńczo-wychowawczych udział w niezwykłej wakacyjnej przygodzie. Organizujemy 10-dniowe obozy tematyczne, by dać najmłodszym wiarę i motywację do kształtowania swojej przyszłości.
04
obozy
140
dzieci
01
obóz niespodzianka

Cel projektu

Na obozy pojadą dzieci w wieku 6-17 lat z regionu Małopolski i Śląska, które pomimo znalezienia się w trudnej sytuacji wierzą w dobro i nie przestają marzyć.

Integracja

Otwarcie na różnorodność poprzez wspólne wyjazdy dzieci z domów dziecka, z rodzin biologicznych.

Motywacja

Podczas warsztatów i całego wyjazdu rozbudzamy determinację dzieci do samorozwoju, nauki i realizacji marzeń.

Przyjaźń

Wartość ponadczasowa i ponadkulturowa, która łączy i daje siłę. Wyjazd to szansa nawiązania nowych, szczerych relacji.

Warsztaty podczas obozów

Stop
hejtowi

Uczymy jak mówić, by być zrozumianym. Podkreślamy, że słowa mają moc, dlatego kultura wypowiedzi m.in. w mediach społecznościowych ma ogromne znaczenie.

Pierwsza pomoc

Warsztaty z pierwszej pomocy. Uczymy schematu postępowania na miejscu wypadku oraz udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.

Różnorodność jest cool

Nauka tolerancji i wzajemnego szacunku. Przez pryzmat odmienności przedstawiamy postaci, które miały kluczowe znaczenie dla losów świata.

Spotkaniem z idolem

Zapraszamy osoby znane ze świata mediów, by opowiedziały jak doszły do sukcesu często krętą i wyboistą drogą. Dajemy okazję do zainspirowania się ich życiem i zadawania pytań.

Jaka pomoc jest potrzebna

1650 zł to koszt wyjazdu jednego dziecka. Dzięki tej kwocie konkretne dziecko otrzyma 10 niezapomnianych dni, które dodadzą mu siły, motywacji i wzmocnią poczucie własnej wartości.
wesprzyj